| Glib13 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa ma ajutati!
Am parul ondulat si pufos,,cind vreau sa-l indrept cu placa foarte greu se indreapta,,numai la salon sta aranjat si drept,, cu ce ma ajutati? ca sa-mi pot si eu indrepta parul bine?

Răspuns Câştigător
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Foloseste balsam de par de calitate (Joico de exemplu) si lasa-l in par 30 min (reaplicand cate putin peste tot o data la 5-10 min) dupa ce te-ai samponat de 2 ori.
Parul va fi mult mai moale si va sta mai drept.
Iar ca sa fie usor de coafat foloseste un balsam leave-in. De ex cel de la Gliss.

1 răspuns:
| alina_8632 a răspuns:

Buna! pai gasesti la soloane poate de cumparat ceva solutie sau sprai pentru par ca parul sa stea drept pe o durata cat mai indelungata de timp bafta:*