| Mihaa12 a întrebat:

Buna happy! Am si eu o probleme cu parul [ de parca ar fi ceva nou laughing) ] in fine. Deci eu am firul foarte subtire si imi tund firele tocite dar cum imi creste putin mai lung, cum iar trebuie sa-l tai crying. Sa ma fac mai inteleasabatting eyelashes : nu folosesc placa decat ocazional [ o data la 1-2 luni ] dar imi creste si mi se despica sad. Ce as putea face?

Multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica o data sau de doua ori pe saptamana ulei de masline(de preferat)sau de ricin pe varfuri si lasa-l sa actioneze minimum o ora(il poti aplica si pe toata lungimea parului,daca vrei,pentru a-i imbunatati aspectul),dupa care spala-te pe cap cu sampon,de doua ori si clateste bine. Poti folosi,optional,si balsam(aplicat in special la varfuri).De asemenea,daca aplici ulei de ricin si la radacina parului,va face,in timp, firul mai puternic, iar faptul ca il ai subtire nu va mai fi o piedica.In plus, va grabi cresterea si indesirea parului.

2 răspunsuri:
| Kristina_3133 a răspuns:

Probabil sunt niste factori care il fac astfel! Parul trebuie ingrijit! Aplica ulei de masline o data pe saptamana dupa ce te speli de preferat dar mai bine intreaba farmacistul sau pe cineva care stie sa nu ii faci mai rau aplicandu-l intr-un mod gresit.

| stepfania a răspuns:

Ai putea incerca un tratament pentru par.