| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cam cat creste parul in decursul a 5lunithinking Avand in vedere ca mai sunt cam 2 luni de scoala +vacanta de 3 lunihappy. Cam pana prin septembriethinking, tinand cont de faptul ca acum imi ajunge peste umeri, daca pot spune...pana la >sani:". Nu as mai vrea sa ma tund deloc pana in septembrie deoarece mereu coafezele nu stiu cum le nimerescstraight face, cand le spun sa imi ia din firele tocite, ma tund pana imi ajunge la gatstraight face. Nu mi`l intind cu placa deci nu este tocit, decat foarte foarte putinhappy. Este o decizie buna de a nu ma mai tunde pana la toamna?whistling Nu m-am mai tuns din septembrie >2010:". Cam cati cm imi creste pana atunci?big grin Creste mai repede prins sau lasat liber?happy Funditsaaaa!;;]

Răspuns Câştigător
| WinterSoldier a răspuns:

Pai parul creste cam 1 cm pe luna depinde de par poate si 2 deci poate sa creasca intre 5-10 cm in aceasta perioada.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

In mod normal iarna creste mai greu decat vara. si parul creste in medie intre 1 cm si 3 cm pe luna. deci poti presupune ca vara iti creste cu 2-2.5 cm pe luna. asta difera de la om la om. deci cea mai buna medie ar fi de 2 cm pe luna luata in calcul. in jumatate de an o sa iti creasca pe undeva pe la 10-15 cm

| Wildie a răspuns:

5 cm cel putin...si eu voiam sa aflu asta si am calculat. Dar poti sa si il ajuti sa creasca mai repede cu ulei de ricin (eu voi incerca!)

| Raluca27 a răspuns:

Pai parul creste cam 1, 3 cm pe luna si in 5 luni iti va creste cam 6, 5cm
Funda te rog?:*
Sper ca ti-am fost de folos

| Naze a răspuns:

Nu este adevarat daca il ti impletit si te speli cu sampon de urzica creste destul de mult am incercat eu si creste si 10 cm poate si imi mult pai in 5 luni nu iti dai seama daca pe luna il ti impletit creste 5 cm si 5 luni.iti dai si uh isngura seama

| Mada4ghn a răspuns:

Buna aLcSa!:*. Avand in vedere ca nu l-ai mai tuns de vreo jumatate de an si il aveai pana la gat iar acum pana la sani, pana in septembrie l-ai avea undeva foarte aproape de buric in sus.big grin