| RamonaDark a întrebat:

:3 Am o problema. Imi cade parul si urasc asta. De fiecare data cand dau cu mana prin par raman cu firele in mana. Si nu era de ajuns ca am firul subtire si trebuie sa-l tund cam des ca mi se arde parul. iar acum imi si cade. x_X. Ajutati-ma. De la ce imi cade? ^^

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Ai specificat undeva ca ti se arde parul. Sa inteleg ca folosesti placa de intins parul / ondulator / uscator / perie rotativa prea des? Pur si simplu incearca sa nu aplici aparatele astea prea des sau, daca e neaparat, foloseste un spray de protectie termica a parului.
Pentru caderea parului poti incerca de asemenea masti naturiste cu galbenus de ou, cu miere si lapte, cu ulei de masline etc. Cauta in magazine un balsam de par potrivit.
Caderea parului poate insemna ca ai lipsa de calciu. Daca ti se cojeste pielea sau ai unghii care se rup usor, e clar. Iti recomand niste suplimente de calciu sau mai multe lactate in alimentatie. Oricum, mananca sanatos si vei avea un par sanatos, o fata curata etc. Asta e regula!
Cam astea ar fi toate ideile mele. Sper sa fi ajutat.