| ela_9708 a întrebat:

Buna:* am si o intrebare pentru fetele cu tenul masliniu sau creol ce culori la bluze li sa-r potrivi pentru a nu le inchide tenul? si cum ar trebui sa se machieze:* dau fundatongue:*

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Culori la bluze : Roz, Ciclam, Rosu, Alb, Bleu, Crem. Nu le inchide tenul, il scoate doar in evidenta. Ceea ce e bine! Nu?

Machiaj : Nu foarte strident. Persoanele cu tenul mai inchis, arata destul de vulgar machiate f strident.

Ar fi perfect pentru ochi : Culoarea bronzului, auriu, albastru f inchis, negru.
Buze : Ceva mai natural. Daca ochii sunt machiati mai strident, atunci la buze ar merge : culoarea piersicii, roz pal, maroniu asemanator cafelei cu lapte etc.

Daca ochii sunt machiati doar cu tus si rimel, atunci buzele se pot face rosii, ciclam etc.

Depinde f mult si de culoarea parului si a ochilor!

| Tequilla_3721 a răspuns:

Buna draga Ela kiss
Pai sa vedem.Pt cele cu tenul creol/ciocolatiu li se potrivesc de obicei,bluzele/tricourile colorate! [rosu,verde,roz,galben,portocaliu, albastru deschis, bleu.] asa mai departe.Iar la machiaj am vb cu verisoara mea [specialista in make-up] si a spus ca li se potrivesc machiajele tot asa deschise de ex incearca sa te dai cu un mov [lila -deschis] cu un verde mai inchis.un bleu...dar a spus ca de baza sunt rimelul si creionul. La buze luciu mereu! la piele creola/ciocolatie, LUCIU mereu! kiss. Apoi fondul de ten sa fie la fel ca si culoarea pielii normale.sa tina locul unei creme... unui acoperis pentru cosuri [daca ai].
Te pupic ai grija te tine scumpicoo! kiss Funda please? [M-am interesat la verisoara mea am sunat-o acum 1 minute:d ] kiss

| Anonim007X a răspuns:

Cred ca cel mai bine s-ar potrivi un ruj roz pal sau roasu...la ochi cu verde iti scoate tenul in evidenta...sau cu galben daca esti mai curajoasa. creionul de ochi trebuie sa fie negru si blushul roz sau portocaliu. fundita?

| Anonim007X a răspuns:

Cred ca cel mai bine s-ar potrivii un ruj roz pal sau roasu...la ochi cu verde iti scoate tenul in evidenta...sau cu galben daca esti mai curajoasa. creionul de ochi trebuie sa fie negru si blushul roz sau portocaliu. Funditza?