| DoamnaGărgă a întrebat:

Am tenul creol :d! cu ce culori trebuie sa ma machiez?
Fundaa kiss!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Sooperba esti atunci! Vezi ca te invidiez! big grin
Deci... in nicun caz alb nu! In rest merge rosu, albastru, maroniu, cafeniu, chiar si negru, cu ala iti sta bine si te face mai matura. De asemenea la tenul tau iti sta bine sa iti conturezi ochii cu creionul, sau la evenimente speciale sa te faci cu putin tus deasupra genelor. Esti frumoasa si ti se potriveste orice culoare, in afara de alea mai deschise decat tenul tau, ca : alb sau galben. In rest nicio problema.

1 răspuns:
| 愛日本 a răspuns:

Bună! kiss
Pai sa vedem.Pt cele cu tenul creol/ciocolatiu li se potrivesc de obicei,bluzele/tricourile colorate! [rosu,verde,roz,galben,portocaliu, albastru deschis, bleu.] asa mai departe.Iar la machiaj am vb cu verisoara mea [specialista in make-up] si a spus ca li se potrivesc machiajele tot asa deschise de ex incearca sa te dai cu un mov [lila -deschis] cu un verde mai inchis.un bleu...dar a spus ca de baza sunt rimelul si creionul. La buze luciu mereu! la piele creola/ciocolatie, LUCIU mereu! Apoi fondul de ten sa fie la fel ca si culoarea pielii normale.sa tina locul unei creme... unui acoperis pentru cosuri [daca ai].