| CristinaCristinaa a întrebat:

Am tenul gras, puncte de grasime, pistrui putini pe nas, puncte negre, pete pe fata si cercane foarte vizibile straight face. Ce puteti sa-mi recomandati? happy Funda :*

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la salon de cosmetica sau dermatolog sa iti scoata punctele negre si cele de grasime, sa iti curete porii etc si apoi citeste aici : http://therhythmofheels.wordpress.com/......ncepatori/

| wolder a răspuns:

Punctele de grasime - se rezolva la COSMETICIAN - le scoate asa cum trebuie!

pentru tenul gras:
nu folosii creme grase
spala-ti tenul de multe ori pe zi
nu pune mana murdara pe fata

punte negre- creme cu textura abraziva

| Laura927 a răspuns:

WoW,ai tot pachetul...
Vichy scrub( il folosești de doua ori pe săptămana, e un exfoliant, eu il am si este foarte bun)
Puncte negre ( alea sunt lenea ta de a spala fata laughing, trebuie sa le scoti, pui fata in abur 10 minute,te speli pe mâini si începi )
Pete pe fata de la ce ai,de la cosuri bănuiesc ( vor trece ele singure,foloseste de la Garnier crema de fata aia verde,este pentru ten gras)
Cearcăne pfff...( bea multă apa, dormi bine si ia vitamine gen supradyne, intr-o săptămana ar trebui sa vezi schimbări )
Punctele de grăsime doar la cosmetician le poti scoate, nu încerca singura ca iti vor rămâne pete!
Si pistruii lasa-i in pace, aia sunt frumosi!

| LoriLoL a răspuns:

Nimic altceva decat o ingrijirew adecvata si cateva tratamente la cosmetica.asta are nevoie orice tip de ten.dar al tau mai mult decat orice pentru ca iti va face probleme mai mari.

| AmanoYuno a răspuns:

Stiai ca de fapt pistruii sunt o mutatie genetica? Welcome to X-men

| thatkindofgirl a răspuns:

Bea multa apa. Te poti face seara cu zeama de lamaie pe fata..de asemenea, sa nu uiti sa te demachiezi inainte sa te culci:*! Funda?happy