| IoanaIoana09 a întrebat:

Buna fetelor :* Am tenul gras, puncte negre, puncte albe ( de grasime ) si cearcane. Ce solutie speciala imi recomandati pentru problemele de mai sus si pentru curatarea fetei? big grin

2 răspunsuri:
| CookieRush a răspuns:

Pentru punctele negre poti folosi un plasture special sau sa mergi la salon si se rezova problema.In general acneea, punctele de grasime etc de fac de la mizeria de pe fata.Eu una iti recomad ca in fiecare seara de te dai cu lotiunea "Iara" care o gasesti la farmacie, dar ai grija sa nu te dai pe ochi ca (,) contine alcool. Dupa ce te dai cu lotiune te poti da eventual cu apa termala(parca, nu mai stiu exact cum se numeste, este un spray cu apa)care face foarte bine la fata.Cand te trezesti si iti faci rutina de dimineata trebuie sa te speli doar cu apa(doar umezesti fata) si dupa tapotezi cu un prosop.In legatura cu cearcanele te sfatuiesc sa dormi mai mult, daca nu poti si ai insomnii ca mine, poti sa aplici un corector care sa fie nuanta ta, ca dupa de vede diferenta de culoare.Inainte sa te dai cu corector indicat ar fi sa te dai cu o crema de fata.Bafta!happy
Funda?(scuze daca am greseli de scris)

| IoanaIoana09 explică (pentru CookieRush):

Cearcanele nu sunt din cauza somnului, le am de cand sunt mica, doar chiar foarte mult. mi s-a mai spus ca mi se accentuiaza deoarece sunt alba la fata thinking si n-as vrea sa stau cu corectorul dupa mine toata viata, vreau sa stau nemachiata sad

Întrebări recente