| vyvyana a întrebat:

Buna happy....Am tenul inchis si parul cret si as vrea sa stiu ce culori m-ar avantaja din punct de vedere vestimentar thinking...big grin

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

Daca vrei sa arati ca si cum ai avea tenul mai deschis imbraca te in negru, pentru ca tenul tau(culoarea) se contrasteaza cu negrul hainelor tale si tenul pare mai alb,in comparatie cu negrul. Asa fac eu, si par mai palida si parul,ochii arata mai inchisi la culoare.
Daca vrei sa evidentiezi tenul inchis, imbraca-te cu nuante opuse tenului- galben, alb, crem, albastru deschis.

4 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Albastru

| Reanna a răspuns:

Verde si galben

| Kamwiiiiiiiii a răspuns:

Inchis?

Pai culorile deschise dar nu foarte de exemplu galben. Nu te-ar avantaja te-ar face sa arati naspa. Albastru ar fi o culoare care te avantajeaza kiss. Un crem iarasi te-ar avantaja :*

Succes scumpooo:*

| Sherina8 a răspuns:

Deoarece nu stim cat de inchis ai tenul eu zic ca atunci cand ai timp pentru o plimbare prin mall sau poate o sesiune de shopping tongue, poti lua mai multe articole vestimentare in culori diferite sa le probezi, atunci o sa iti dai seama ce culori te avantajeaza si mai ales care iti plac. Te-as sfatui sa mergi cu o prietena foarte buna sau poate cu mama ta daca sunteti pe aceeasi lungime de unda cu imbracamintea laughing, asa poti sa te consulti si cu altcineva.
Sper ca ti-am fost de ajutor si succes! happy