| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am trecul la liceu si habar n-am cum sa ma imbrac:)) mentionez ca avem uniforma, adica doar vesta si sacou, astea obligatorii. 1. Cu ce as putea sa ma imbrac? (camasa, blugi etc)
2. Eu arat cam asa, la picioare http://www.unica.ro/fileadmin/2011/17.03/asa-nu-coapse.j pg (ultima poza, jennifer lopez). Nu vreau sa port pantaloni evazati sau largi, imi plac doar aia pe picior. Ce culoare as putea sa port la pantaloni? Albul merge, sau creeaza iluzia de marire?

Răspuns Câştigător
| Aly28 a răspuns:

Aha,am intels, dar pantofii cu platforam nu mi se pareau exagerati pentru clasa a 9-abig grin(eu purtam atunci).pai atunci,o camasa obisnuita(sunt la moda acum si gasesti prin toate magazine)cu floricele,carouri,si iti poti pune si o curea subtire,sau o bluza mai simpla ca sa mearga cu vesta,sacoul, in niciun caz hanorac cu glugatonguesi de alb fereste-te, mai bine opteaza pentru culori mai inchise.ca albastru,verde,turcoaz,negru, maro violethappy. pantaloni toti skinny ti-ar recomanda, cu croiala simpla pentru ca iti vin cel mai binehappy

4 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Buna,daca ai piciorele ca in imagine, clar nu ai putea purta pantaloni albi. poarta blugi skinny albastru inchis, negru.Camasa nu am intels daca trebuie sa fie alba sau nu.ai putea incerca si niste pantofi cu platforma de culoare inchisa,care creaza iluza de piciore mai subtiri,sau dc nu o fusta creion, midi, care te-ar face f sexyhappy

| DianaPrepelita a răspuns:

Esti cumva din Iasi?

| Gumalamanaazecea explică:

Alina, cred ca nu e obligatorie camasa, am vazut multi elevi fara camasa, doar cu vesta/sacou ( scrie numele liceului acolo etc).

Si n-as vrea sa port pantofi cu toc, totusi sunt clasa a 9-a, nu a 12-a laughing

Am uitat sa spun, nu sunt nici inalta crying am cam 1, 60 sad