| racasannicoleta90 a întrebat:

Bună!
Am un ondulator dar nu îmi funcționează. Se încălzește peste ceva timp dar tot nu mi se ondulează părul. Trebuie să menționez că este la mână a doua.
Puteți să îmi spuneți și mie de ce nu funcționează? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca il ai drept o sa fie cam dificil
atunci iti recomand niste bigudiuri le lasi cam 30 min pe par apoi cand le dai jos dai cu putina spuma ca sa se mentina

7 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca e la mana a doua se poate sa te cam lase si trebuie sa-ti i-ei alta.
Dar iti poti ondula parul si fara ondulator ca sa iti strici parul.
1) poti cumpara un set de bigudiuri de toata frumusestea nici nu sunt scumpe, ori
Putina apa pe par si spuma si o sa ai un par de invidiatwinking

| racasannicoleta90 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Am auzit de metoda cu spuma dar nu știu cum se procedează și cum va arăta la final.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru racasannicoleta90):

Foarte simplu
iti umezesti parul cu apa dupa aia iei in palma spuma si aplici pe toata suprafata parului
poti folosi un uscator ca sa usuci mai repede parul sau il poti lasa sa se usuce natural
chiar foarte usor

| racasannicoleta90 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Mulțumesc. Cum va arăta la final?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru racasannicoleta90):

Pai va arata ondulat sa zic asa spre cret
ca si cum ar fi facut cu ondulatoru
mie asa imi sta si sunt foarte multumita

| racasannicoleta90 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Chiar si daca am par drept acum?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru racasannicoleta90):

Daca il ai drept o sa fie cam dificil
atunci iti recomand niste bigudiuri le lasi cam 30 min pe par apoi cand le dai jos dai cu putina spuma ca sa se mentina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa nu se incalzeasca destul de mult, sau s-ar putea sa ai tu textura parului mai dura, sa ai firul de par mai gros.
Sau poate nu il tii destul in par cat sa se onduleze. Trebuie sa iei suvite subtiri pe care le infasori in jurul ondulatorului, astepti cateva secunde, apoi eliberezi suvita. Ar trebui sa se vada ceva.