| Bujîe a întrebat:

Bună TPU.

Vreau să-mi cumpăr placa dar îmi e frică deoarece o să mi se ardă părul.

Puteţi să-mi spuneţi nişte creme sau tratamente impotriva arderii părului?

Mulţumesc anticipat puppy dog eyes.

9 răspunsuri:
| Piuliță a răspuns:

Intreab-o pe Tanti Tanta, ea este experta în lucruri de genu, e hairstylist de performantawinking

| Lorenna_7223 a răspuns:

Exista la Gerovital un spray pentru protectie termica. Este destul de bun numai ca nu trebuie sa exagerezi cu intinsul. La 3-4 zile daca ti'l indrepti e destul de bine t parul tau. Mult noroc! :*

| MACookie02 a răspuns:

Exista un spray special care il aplici ep par inainte sa il usuci sau sa-l faci cu placa.Au unul cei de la Wella si era vreo 55 de lei nu sunt sigura, dar cauta si o sa gasesti :*

| puffika a răspuns:

Sa nu ti-l faci in fiecare zi cu placa! Dar daca asa sa folosesti sprayuri de par de la Elsev si de la Syoss sunt foarte bune.
O masca de par odata pe saptamana:
-ulei de ricin cu ou si il pui pe par si stai 15 minute sau ulei de masline
-miere de albine, ou si ulei de masline.
Bye

| RedMe a răspuns:

Eu ma fac incontinuu cu placa de 2 ani,nu am parul ars si sunt si vopsita.
Folosesc un ser de la gerovital cu keratina cu care imi dau inainte sa ma indrept(astept sa se usuce parul si apoi incep cu placa), de doua ori pe saptamana cu o masca de la syoss pentru varfuri deteriorate si atat.
Sa nu te dai cu fixativ sau gel, doar ceara de par.

| Lullabies a răspuns:

Iti recomand placa Rowenta Respect. Este extraordinara.
Ca tratament iti recomand de la solutia termoprotectoare Elseve sau Syoss sau sa mergi la un salon sa comanzi una profesionala, cam la 55 lei ( este cea mai buna metoda )

| Taaci a răspuns:

Ar fi o optiune foarte buna spray-ul termo-protector de la Gerovital.Nu costa decat in jur de 12-13 lei si te dai cu el dupa ce te speli pe cap. http://www.icosmetice.ro/......ament.html sa-ti faci o idee:) Iar pentru placa iti recomand firma Remington. Sper sa faci o alegere buna:*

| adelutza96 a răspuns:

Pe piata sunt tot felul de chestii. totusi, ai putea sa nu te indrepti prea des ca sa nu ti-l strici pentru ca ti se despica varfurile. asta e cel mai bun tratament smug

| dedyutza a răspuns:

Pai placile ceramice nu ard parul, dar nu trebuie folosita zilnik, dupa c iti speli parul e cel mai bine... si intr-adevar poti folosi tratamente naturale