| Irabella a întrebat:

Am un păr subtire si un aspect dezastruos!
Nu este vopsit doar decolorat la varfete.
Ar trebui sa il spal in fiecare zi deoarece este atat de gras ca pare ca e ud, chiar si dupa spalare.
Insa il spal la 3 zile, si a doua zi deja pare ca nu l-am spalat.
Ma confrunt cu aceasta problema de mult timp, am folosit de la farmacie diferite sampoane insa degeaba.
Cineva mi-a recomandat sa il tund mai scurt, insa nu cred ca o sa imi fie de folos.
Va rog sa ma ajute cineva!

3 răspunsuri:
| Catti a răspuns:

Încearcă sa-l ti cate 5 zile fara sa-l speli. Stiu ca nu te vei simti bine la început dar cu timpul parul se va obișnui cu acest program si se va ingrasa mai greu.

| PeFuga a răspuns:

Tunde in primul rand varfurile despicate. Acestea nu se vor repara niciodata si parul va arata ca o matura (decolorarea l-a degradat cu siguranta). Dupa aceea incearca sa aplici masti de hidratare facute in casa si, daca iti permiti, ia-ti un sampon profesional special pentru tipul tau de par. Perioada dintre 2 spalari, daca tinde sa stea lipit de cap, prinde-l intr-o coada cocheta in varful capului si adauga niste clamite colorate care sa fure ochiul. Cu timpul ai sa rezolvi. Peste noapte nu se poate...

| Irabella explică:

Catti, am incercat sa fac si asta si nu a mers.