| 420h2o a întrebat:

Salutare,

De la pubertate ma confrunt cu un scalp gras, adica ma spal zilnic, sau pacalesc parul cu sampon uscat cand nu am timp dimineata de urcat si intins.

Am incercat diferite variante, sampoane, tratamente, leacuri babesti. Insa sunt zile in care ma spal dimineata si daca este o zi agitata si fac efort/drumuri pana seara arata de parca nu l-am spalat de cateva zile.

Partea proasta este ca acum nici samponul uscat nu mai da randament( clasicul Batiste folosit de vreo 5 ani constant).

Parul meu este blond, drept, subtire si moale. Sunt constienta ca nu exista un produs minune, insa ceva care ajuta mai tare decat ce-am mentionat eu mai sus? Ca sa pot macar sa-l pot spala la 2 zile.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

De ce nu ai mers la dermatolog, pe langa un sampon tratament iti poate recomanda si ceva pastile sau mai stiu eu ce alta solutie tratament.
Fiecare daca isi va da cu parerea posibil sa functioneze sau sa arunci banii pe sampoane.
Eu am par gras dar nu extrem de gras, ma spal la fiecare 2 zile cu sampon fara detergent de la bioderman (seria Node ) si de 2 ori pe saptamana cu sampon tratament tot de la aceasta firma.
Deci eu unul iti recomand sa incerci de la Bioderma samponul Node DS+, vezi cum te simti apoi.
Iar daca vrei ca parul sa nu stea ca naiba, cu acelasi efect anti matreata si anti par gras este de la aceeasi firma Node K! Atentie acestea sunt sampoane tratament si se gasesc in farmacii, recomand farmaciile Myosotis sa in lipsa unei astfel de farmacii cred ca mai gasesti la Donna sau Sensiblu.

1 răspuns:
| PuyaTimonel a răspuns:

Slaut. Eu stiu ca parul prins in coada nu se "murdareste" repede, fata dr cel desfacut.