| anonim_4396 a întrebat:

Am un păr uscat, putin despicat. Am un eveniment la vara si nu vreau sa il tund, pentru o anumită coafură. Imi puteti spune un balsam bun pentru un păr moale?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Denisa0954 a răspuns:

Acum depinde cum e firul tau de la mama natură. Dacă ai un par cret, nu vei reusi niciodată sa obții un par moale, matasos, pentru ca parul cret de la mama natură are un aspect mai poros. Însă dacă ai parul drept, ondulat, poti incerca balsamul de la pantenne cu ulei de măsline. Eu chiar am vazut o diferenta cu el si am părul spre creț. Iar vârfurile, tunde-le acum. Pana la vara cresc. Asa daca le lasi, risti sa se despice din ce in ce mai mult firul de par si o sa capete acel aspect de matura. O coafura pentru par lung se poate realiza si cu 2 cm în minus.