| anonim_4396 a întrebat:

Am un piercing in buza de jos, partea dreapta, cam de o luna, cred si pare a fi aproape vindecat. Problema mea este urmatoarea. Poate ca in timp (cativa ani) o sa ma plictisesc de el si o sa vreau sa il dau jos... ce ma fac cu gaura care ramane? O sa fie un semn inestetic? Pierce-ul este mai gros decat un cercel normal deci si gaura este mai mare... Voi putea face ceva ca sa scap de ea sau cel putin sa o fac inobservabila?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut piercing in buza de jos, partea dreapta. Exact ca tine.Prima oara cand am facut gaura, am apucat sa ma bucur de pierce 4 zile dupa care nu stiu cum l-am desfacut si mi-a cazut in gaura de la chiuveta si dus a fost.Am ramas fara pierce. A doua zi m-am dus sa-mi iau alt piercing.Si mereu cand il desfaceam il pierdeam laughing ( biluta ) Si m-am saturat si am lasat asa.Desigur n-am mai purtat o vreme. Dupa care iar mi-am facut gaura chiar undeva langa ca s-a astupat prima gaura.Si dupa asta am purtat piercing 3 saptamani.Si crede-ma ca dupa o luna m-am saturat de purtat. M-am plictisit de el.SI ce crezi?! acum mi-a ramas urma. s-a vindecat gaura dar a ramas urma. asa de clar se vede, bine nu arata urat, dar se observa. Oricum inainte sa-ti faci piercing mai ales pe fata gandeste-te foarte bine, ca uite mie mi-a ramas semn tongue

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aceste găuri se astupă cu timpul, vei rămâne doar cu o cicatrice.
Te poate ajuta câteva ședințe de terapie cu laser (lumină pulsativă).
Pa, pa.

| ancutsa13 a răspuns:

Gaura se astupa in timp, stai linistita!

| DennK a răspuns:

Am avut ca si tine pierce dupa o saptamana. s-a vindecat de la plasturele acela care il pui la herpes... poarta-l cat vrei si da-l jos cand vrei dar pune cand te-ai saturat de pierce plasture!(la mine cicatricea a ramas inauntru unde nimeni nu se uitabig grin)

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Pai m-am gandit, dar nu la aspectul asta big grin Si acum totusi gaura nu este complet vindecata asa ca as putea sa il scot dar eu vreau sa il pastrez (deocamdata) pentru ca imi place.

| putzulica a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa te gandesti inainte sa iti pui pirceu big grin uite ce se intampla daca faci ceva inainte sa gandesti...

| danaalexa a răspuns:

Fond de ten... da va fi inestetic credthinking