| Raven_6701 a întrebat:

Mai multe intrebari legate de piercing-urile in buza:
1. Daca imi fac eu piercing-ul, pot sa folosesc si altceva in afara de o branula gri? Ma refer la un ac mai gros, ceva de genu'
2.Doare daca imi fac eu(sau altcineva)piercing-ul?
3. Ce fel de cercel sa-mi pun dupa ce fac gaura?

3 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Eu mi am facut in barba cu branula verde.nu a durut asa tare pe cat ma asteptam.am simtit tot dar dupa ce m a impuns parca mia amortit putin.cumpara ti o tija mai lunga in caz ca o sa ti se umfle buza si cu o bila.sunt si simple si colorate si negre.si apoi poti sa iti pui tija de aia indoita cu bilute la ambele capete http://www.foroswebgratis.com/......%20TOM.jpg [mie imi place mai mult asa decat o simpla bila:)] a si mai bine iti faci la salon sau iti face altcineva ca sa poata sa bage acu drept. spor:)

| Bulinăăă a răspuns:

Pierce poti sa iti cumperi de la salonul de tattoo/pircing din orasul tau. costa 15 lei sa nu iti ucmperi de aur sau de argint pentru ca corpul nu le poate usporta chair daca urechile tale le pot se vindeca pe sfert cam la 2-3 saptamana poti sa iti schimbi cercelul dar vindecarea completa se face la 2-3 luni chiar si 4-5 a da si sa nu iti iei un pierce prea mic prima data... si da o sa iti iasa putin din gura cand il pui pe cel cu tija lunga dar apoi poti sa il schimbi cu ce vrei. sper ca ia inteles ceva ceva laughing de preferat sa iti dai cu branula GRI nu verde sau portocalie. acestea branula verde si portocalie pot fi prea subtiri

| Raven_6701 explică:

Lola mersi.Printre intrebari voiam sa pun si de unde pot sa-mi iau un cecel pentru piercing, dar am uitat.So...de unde pot sa-mi cumpar?