| mihela94 a întrebat:

Buna. Am un pulverizator de parfum pentru poșetă. Am terminat parfumul din el si acum am pus altul. Cand ma dau cu parfum miroase a parfumul vechi amestecat cu cel nou. Stie cineva cum neutralizez de tot mirosul din pulverizator?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, mergi si cumpără ti acelasi parfum care l ai avut de ce sa inlocuiesti cu altul? Normal ca daca ai amestecat două parfumuri diferite dă alt miros ciudat urît.

| WhiteLife a răspuns:

Spala recipientul si apoi clateste-l cu spirt (sau alcool etilic de 70 de grade daca ai), agita-l, pulverizeaza si apoi clateste cu apa.

| Sophieka a răspuns:

Trebuie spalat foarte bine cu lichid de vase. Daca mirosul persista in sticla, se poate pune apa cu o lingurita de bicarbonat si lasat vreo 2 zile cu capacul inchis. Se mai poate incerca si apa distilata cu otet dar dupa spalarea sticlutei.