| Sophie26 a întrebat:

Am un telefon LG gs290 si nu vad cand ma suna cineva desi eu vorbesc in acelasi timp cu altcineva. Cum sa activez optiunea asta? Ma rog, nu stiu daca ati inteles prea bine problema mea dar va explic altfel. Eu vorbesc cu X dar ma suna si Y si nu imi apare. Funda

Răspuns Câştigător
| PikachUS a răspuns:

Trebuie sa activezi functia,, apel in asteptare" din setarile telefonului sau tastand codul *43#. Eu am folosit codul in reteaua Cosmote happy Funda?

2 răspunsuri:
| amc86 a răspuns:

*43# şi tasta de apelare pentru activare

testat pe Orange si cosmote si functioneaza.

| Si_Atat_Radu_1989 a răspuns:

Pai, trebuie sa activezi functia apel in asteptare. Asta se activeaza tastand un cod. Pe ce retea esti?