| alexandra7199271 a întrebat:

Buna, am un ulei de păr de la kallos, pot să mă dau în fiecare zi la vârfuri? Ca vad pe tt ca e bine sa te dai la vârfuri in fiecare zi dar eu cred ca îmi îngrașă părul (nu am încercat)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti sa te dai in fiecare zi? nu, nu cred
de ce? pai scrie la mod de utilizare >>Spălați-vă capul cu șampon din seria Lab 35, apoi aplicați uleiul nutritiv pe firele de păr și capete.

deci nu te dai chiar in fiecare zi pentru ca nu te speli pe cap in fiecare zi...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este gresit asa!
Uleiurile de par se dau/pun doar la RADACINA firului de par, nu pe par, fiindca ingrasa parul si nu rezolvi nimic.

Uleiul pentru par se da cu un tampon de vata imbibat, numai la radacina firului de par, odata pe saptamana, il tii pe par cateva ore si apoi te speli cu apa calda si sampon, pana eimini tot uleiul din par.
Poti folosii ulei de ricin, ulei de argan, sau lei de nuca de cocos, dar numai pus la RADACINA tinut minim 2 ore si apoi spalat parul.
Evidnet ca poti sa dormi cu uleiul pus la radacina firului de epar, acoperind capul cu un batic sau caciula, sa nu murdaresti perna si a doua zi, te poti spala pe cap fara probleme, cu sampon, in mai multe ape, pana iese toata grasimea uleiului.

| ioana748 a răspuns:

Poti incerca, dupa ce te speli pe cap, sa dai putin pe vârfuri.
Apoi vezi daca mai este nevoie si a doua zi.
Modifica aspectul varfurilor despicate in bine.
Eu am folosit uleiul de par de la ei si mi s-a parut fain.