| LissLiss a întrebat:

Buna, am vazut la unele persoane afectate de acnee ca li s-au facut un fel de "gropi" in urma cosurilor, de ce? Si eu am cate ceva cosuri iar dupa ce trec raman usoare urme pentru un timp insa nu mi se face asa ceva. Plus ca folosesc fondul de ten aproape zlnic.

5 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Buna! Eu am acele "gropite". Acum nu mai am aproape deloc cosuri, dar inainte, aveam foarte multi iar problema era ca mereu ii bazaiam. Eram toata ziua cu mana pe ei, si normal, nu e deloc bine. De aia "gropitele". Deci sa stii, nu bazaii cosii, trec singuri! tongue

| LissLiss explică (pentru Criiss16):

Si tie ti s-au retras acele gropite odata cu vindecarea cosurilor?

| Criiss16 a răspuns (pentru LissLiss):

Nu, din pacate. sad

| larisalary12 a răspuns:

Atunci cand sunt coapte cosurile sapa in piele si asa apar acele gropi.
cel putin din cate stiu eu

| danyela99 a răspuns:

Pai nu e bine sa ti le storci, lasa-le asa..si fondul de ten se mai foloseste si pentru a proteja fata de pras, microbi, etc. Funda?