| anonim_4396 a întrebat:

Cam dupa cat timp trec urmele de acnee de pe fata? .adica...am avut acnee vreo 3 ani, acum mai am 3-4 cosuri pe frunte.in rest urme, care intr-adevar, se vad urat.
Daca folosesc 2 creme cicatrizante, cam in cat timp vor trece urmele?
In cat timp vor trece daca folosesc nimic?
Imi puteti da un sfat? natural de preferabilbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cat de adanci sunt urmele. Uneori poate sa dureze si un an-doi. Dar daca folosesti niste creme cicatrizante si iei niste vitamine (E, A, Zn - pe cale orala), ar trebui sa scapi de ele in cateva luni. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nevoie sa folosesti neaparat ceva, vor trece de la sine dupa o anumita perioada de timp(poate dura chiar si 5 luni pana la trecerea completa a unora). Pentru a grabi putin trecerea lor, poti folosi crema de galbenele(e o crema facuta din uleiuri si extracte din plante; nu contine chimicale si e foarte accesibila).