| ellli a întrebat:

Am vazut multe fete care poarta pantofi cu toc stiletto foarte inalt si floarte largi - ai putea sa bagi un deget langa ele in pantofi. De ce?
Am incercat si eu sa port pantofi asa de largi(eu nu prea reusesc sa port tocuri in general si asta ma face sa sufar) dar imi ies din picior daca nu sunt atenta.
Ce ma sfatuiti ca sa pot purta si eu tocuri?

5 răspunsuri:
| crazy125 a răspuns:

Pai ca sa te obisnuiesti cu tocurile incearca sa iti cumperi pantofi cu tocul mic pana la dinalea inalte. Daca incerci de prima data pe cele inalte nu vei reusii, si daca esti mica de inaltime o sa iti fie greu. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta la mersul pe tocuri.

| capricc a răspuns:

Pai sa inveti sa mergi pe tocuri in primul rand si apoi sa-i porti cu stil https://www.facebook.com/pantofi.stiletto.sic

| Anhi a răspuns:

Pai alege niste tocuri care sa iti vvina sa te simti bine in ei sa poti merge... iti zic eu daca vezi ce se poarta si tie nu iti place sau nu te simiti bine purtand asa ceva nu o face ca nu e obligatoriu.

| Anhi a răspuns:

Eu am mers prima data pe tocuri la banchet si am inceput din prima cu tocuri de 12 cm si am invatat!

| ellli explică:

Pe tocuri mici aprox 5-6cm pot sa merg, dar greu caci sunt intre numere si pantofii ori imi sunt stransi, ori larguti. dar ca sa ies in oras sau in club imi doresc sa pot purta tocuri foarte inalte, cum au celelate fete. Mi-am cumparat 2 perechi de la Nine West sperand ca vor fi mai de calitate si voi putea rezista pe ei cateva ore inc club. Pot rezista - cu greu - dar imi ies din picior caci i-am luat cu un numar mai mare cum am vazut la alte fete. Ce sa fac ori sa pot purta apantofii astia, ori tocurile de 10 cm la anumite ocazii, nu tot timpul, cum imi doresc? Tine oare numai de practica sa le poti purta?