| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta in iunie am banchetul [absolvirea clasei a8-a], si ma gandeam sa-mi pun unghii false. problema este ca am unghiile cam mici...si + ca nu le pot lasa sa creasca pentru ca le rodlaughing cand sunt stresata. Si cum unghiile mele sunt mici, ma intrebam daca se pot aplica unghiile false? (diametrul lor difera? thinking adica exista mai multe marimi?:d)

[poate ca sunt cam mica pentru asa ceva, dar vreau sa am unghiile dragute in seara aia ].
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In momentul in care iti pune unghia cu gel ti-o pune astfel incat sa fie pe marimea unghiei tale iar ce depaseste retuseaza cu pila.Iti poti pune oricum ai avea unghiile nu conteaza marimea lor.Totusi incearca sa nu le mai rozi nici pe ale tale (chiar daca nu le lasi mari dar sa nu le mai rozi) pentru ca poti avea probleme mai incolo

3 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

Te referi la unghii din gel? sau din alea cu lipicilaughing
Nu esti prea mica pentru asa ceva, si daca mergi la salon, manichiuristei i va fi putin greu sa le puna daca ai unghii minuscule dar nu este imposibil.

| zozoMik a răspuns:

Buna.
Eu consider ca nu esti prea mica pentru unghii false.
Unghiile mele naturale sunt mari...si am incepu sa le tin asa prin clasa a 6-a deci nici un streslaughing
Nu cred ca ar avea vre`o importanta marimea unghei tale adevarate happy

| kekka a răspuns:

Unghiile false sunt toate la fel doar ca trebuie sa ti le faci pe marimea unghiilor tale (si eu am problema asta. happy )