| LarissaPetrov a întrebat:

Anul trecut mi-am facut un tatuaj, dar cu acordul parintilor. Imi doresc sa imi fac alt tatuaj, tinand cont ca am sub 18 ani, parintii mei nu m-ai sunt de acord. Cum as putea sa imi fac tatuajul?

4 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Ti-l faci sau nu, mai tarziu tot o sa-ti para rau.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Simplu,nu ti-l faci.Tu consideri ca este mai bine sa faci un lucru care parintilor tai nu le-ar placea? Acuma' eu nu am nici un tatuaj si nici nu intentionez sa imi fac, asa ca nu stiu cum este sa iti faci/sa ai unul, dar sincer eu as zice sa nu ti-l faci.

| Jontytzz a răspuns:

Acum nu stiu cu ce te ocupi tu zi de zi insa persoanele care au functii de conducere si sunt tatuate sunt privite altfel.
Doar suntem in Romania deci nu ti se cere acordul parintilor la fiecare salon, sau poate dai 50 de lei si gata

| sblcmdn a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un an, doi. E urgent sa ti-l faci? Si asa ai zis ca mai ai. Eu zic sa nu-i superi pe parintii tai.