| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

anul trecut ram f slaba, iar anul asta mi-a venit ciclul si m-am dezvoltat si ingrasat. si mi s-a intins f tare pielea pe fund si am vergeturi.
cum as putea sa scap de ele, poate cu ceva tratamente facute in casa.
dau fundita. merciii :X :X

6 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

La AVON gasesti la sectiunea pentru slabire un gel crema pentru vergeturi care intr-o luna de zile folosita dimineata si seara( mai ales dupa dus) te scapa de vergeturi, pe mine ma jutat.

| AlexxaX a răspuns:

Am auzit odata ca vergeturile ti se vor duce in timp... Nu cred ca poti scapa de ele... Oricum, vergeturile sunt feminine. Simte-te bine in pielea ta. Stai linistita, tot iti vor trece la un moment dat

| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Nu scapi de vergeturi doar printr-o operatie cu laser din cate am inteles eu. Acum probabil le ai rosii sau un rosu inchis asa spre mov, dar o sa isi schimbe culoarea cu timpul, o sa se faca albe si o sa fie pielea foarte fina acolo unde ai vergeturi. Vergeturile se fac din cauza ca pui kg in plus si se rupe pielea. Cu timpul nu o sa se mai vada asa urat.
O zi frumoasa!

| gabrriela a răspuns:

Eu am folosit crema de galbenele dar dupa ce iti trec iti mai ramn niste semne...

| Dyenutsa13 a răspuns:

Si eu am straight face. pe picioare... sincer, nu stiu cum se poate scapa de ele. eu mi-am comandat ceva crema de la Avon. Sper sa aiba efect...

| Onea_Adelina_1991 a răspuns:

Iti recomand sa te masezi cu ulei de masline in fiecare zi pana cand vezi ca acestea dispar sau sa te ungi cu unt de shea sau gel cu aloe-vera. Te asigur ca vergeturile sunt foarte des intalnite asa ca daca mergi la farmacie si intrebi de o crema pentru indepartarea lor, sigur vei gasi! Succes!