| Jsvsjsvvdj1 a întrebat:

Bună! Aproximativ acum o săptămână mi-am achiziționat acid salicilic, hialuronic si mandelic. Am văzut ca la unele persoane au funcționat.Ele sunt bune pentru hidratare, acnee, pori infundati/negri si pori dilatati... Etc.
Vreau sa spun ca foloseam acid salicilic după hidratam tenul cu acid hialuronic(asta dimineața) dupa seara foloseam mandelic dupa la fel hidratam tenul' cu hialuronic. Dupa prima zi de utilizare m-am trezit dimineata cu cosurile uscate, ceea ce era bine, dar mi-au aparut niste venisoare mov si rosii pe obraji. Am zis ca poate e din cauza acidului, dar nu m-am oprit din folosire pentru ca mi-au trecut cosurile.Bun, dupa cateva zile tenul meu arata foarte urat, s-a umplut de cosuri si bubite plus arata ca si cum aveam fata "grasuta"... Si pe langa venele acelea urate... Inainte de aplicarea acestor produse imi curatam tenul cu un gel de curățare. Vreau sa dau orice mic detaliu poate stiti voi ce s-a intamplat si ma puteți ajuta
Va mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este prea mult sa folosesti si salicilic si mandelic in aceeasi zi pentru ca ambele sunt peelinguri. Alterneaza folosirea lor si redu aplicarea la 1-2 zile. De asemenea ai grija sa folosesti protectie solara pentru ca peelingul sensibilizeaza tenul. Opreste folosirea lor si introdu treptat fiecare produs in rutina de ingrijire si observa ce se intampla.

| Jsvsjsvvdj1 explică (pentru Aasdfghj):

Am oprit folosirea lor si de doua zile doar hidratez tenul, dar vad ca e si mai rau... Acum mi.au iesit cosuri si sub piele. Am si un eveniment la sfârșitul lunii si nu stiu ce sa fac sa treaca mai repede.Cred ca cel mai bine e sa merg la farmacie sa cer ceva

| Aasdfghj a răspuns (pentru Jsvsjsvvdj1):

Ar fi bine sa mergi la un dermatolog, nu la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aspirina produce micro sangerari. De ce iti pui toate rahaturile pe fata daca nici nu stii ce e? laughing ia apa cu sapun si e destul

| Jsvsjsvvdj1 explică (pentru anonim_4396):

Ce treaba are aspirina?
Stai liniștit/ă ca stiu cu ce m.am dat pe față. Plus supunul usuca fața

| Jsvsjsvvdj1 explică (pentru anonim_4396):

Aspirina este acetilsalicilic nu acid salicilic(e o diferență)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jsvsjsvvdj1):

Nu e diferenta