| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Am parul ondulat si am cam multe probleme cu el. De fiecare data sta cum vrea el.Ba sta ff drept de ma minunez, altadata sta cret dar nici atunci nu imi place, ca are prea mult volum. As vrea ceva pentru varfuri despicate deoarece e foarte ars. Asta vara am facut marea prostie de a ma tunde, iar de atunci nu imi mai sta cum trebuie. E drept ca nu il aveam foarte lung dar macar statea cumva. Acum vreau sa il las sa creasca. Specific ca mi-am facut si breton care acum a crescut si el si nu mai pot sa il aranjez in nici un fel, de aceea sunt nevoita mereu sa il prind. Il mai intind uneori cu placa si mi`l mai las liber dar sta doar pentru cateva minute asa cum il aranjez, dupa care se aranjeaza cum vrea el. As dori niste sfaturi despre cum sa il ingrijesc corect si ce produse as putea folosi.Va pup si astept raspunsurile voastre

3 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Foloseste o masca pe baza de placenta de la kalos, il va domolii, ii va da un aspect neted si lucios si mai usor de pieptanat. Cel putin la mine functioneaza. Nu costa foarte mult in jur de 10 RON si o gasesti in comert sau la magazinele din piata.

| Oanny a răspuns:

Pai, si eu am probleme cu parul, nu stiu daca te pot ajuta dar niste sfaturi tias putea da deci...nu te mai spala cu head&shoulders de ce? deoarece sta cum vrea el, accest sampon nu te va ajuta sa il aranjezi, o sa stea cum vrea el, dupa ce folosesti placa date cu ulei de masline, asta pe mine ma ajuta ai putea sa mai folosesti gel pentru par de la kalos este foarrte bun te ajuta sa til aranjezi sa nu folosesti foarte mult(caci altfel parul iti va fi slinos) si sa nu dai la radacina in nici un caz, deoarece cauzeaza matreata, ai putea sa mai folosesti spuma si fixativ si mai foloseste balsam, pliculete dinalea, daca gasesti dove este foarte bine si cam atat, sper sa reusesti :* sau daca vrei sa nu te mai chinui radel de tot si gatalaughing macar nu te mai chinui cu el, succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic... pentru ca eu am parul drept dar ai putea sa te speli cu garnier fructis. si o colega de la mine din clasa are parul foarte ondulat si se da ca spuma si pot sa spun ca ii sta minunat... incearca si tu