| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

As avea si eu o intrebare, ce unghii se poarta scurte sau lungi si ce culoare? fundita

Răspuns Câştigător
| neekole a răspuns:

Intr-un timp era o moda cu unghiile cu gel, si inca mai este. Chestia este, ca daca iti pui unghii cu gel o data atunci trebuie sa iti pui mereu. Pentru ca dupa ce ti-a cazut unghia cu gel, unghia ta naturala va arata oribil.
Dar daca unghiile tale naturale iti cresc foarte frumos, si stii sa le ingrijesti si sa le intretii atunci lasa-ti ungiile mari.
Daca nu vrei sa iti pui unghii cu gel, si nici sa iti lasi unghiile lungi atunci lasa-le scurte. Le poti da cu oja rosie, si anul acesta inca se mai poarta oja gri metalizata(mie imi place si auriul). Acestea sunt culorile care se poarta, dar eu ma dau si cu mov, verde si alte culori care sar in ochi.
In concluzie, se poarta ce iti sta tie bine. La fel si culorile. Daca tie iti place negru, nu te opreste nimeni sa te dai cu negru. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Se poartă ce îți place ție! happy

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Se poarta culorile metalizate precum argintiu, auriu
un ultimul timp se purtau unghiile lungi nu foarte, usor rotunjite la colturi
cu ceva timp inainte de asta se purtau unghiile scurte si patrate.
acum depinde si marimea degetelor ca spre exemplu eu le am cam scurtestraight face si nu imi sta bine cu unghii lungi.
nu trebuie neaparat sa porti ce e la moda.

| NoNameJunior a răspuns:

Bună şi ţie!
nu contează ce se poartă. lasăţile cum vrei tu.

| Fantomica a răspuns:

In ultima vreme se poarta nail art. Iata niste idei minunate, de sezon si foarte foarte cool http://fantomica.blogspot.com/2011/11/manichiura-de-sezon.html

| stefyyyx a răspuns:

Cele mai recente sunt unghiile FRENCH se potrivesc chiar daca ai unghii mici kiss FUNDA?

| stefyyyx a răspuns:

Buna kiss cele french se poarta recent si se potrivesc la orice unghie FUNDA?