| BlueButterfly97 a întrebat:

Bună. Aș dori să achiziționez un epilator (bugetul ar fi în jur de 500 lei), dar am câteva întrebări, dacă mă puteți ajuta:
1. Ce epilator are viață mai lungă, cel pe baterie sau cel pe fir? În funcție de răspuns, aveți recomandări?
2. Ce părere aveți despre epilatoarele wet & dry? Eu sunt puțin cam sceptică, tind să cred că se vor strica mai repede în comparație cu cele obișnuite, doar pe piele uscată.
Am ochit câteva de la Braun, ce părere aveți despre această marcă?
Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

1. Cel pe fir.
2. Am unul wet & dry si nu prea face mare diferenta, deocamdata tine dar nu il folosesc decat rar.
Eu nu prea sunt mare fana fiindca am senzatia ca cel putin mie mai mult rup firul decat sa il smulga.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Eu am si am avut numai de la Braun.Mi se par cele mai bune.
Clar, cu fir.Asa nu trebuie sa stai pana se incarca sau sa "moara" cand ti-e lumea mai draga.Eu am picioarele lungi si imi ia cam o ora epilatul, deci am optat mereu spre cele cu fir.
Sincer, nu inteleg de ce ai vrea sa te faci in dus.Ca nu doare? Ba da.Pana te inveti cu genul asta de epilat, tot te doare.
Recomandare:Braun cu fir, epilare noramla(nu wet&dry).

| BlueButterfly97 explică (pentru dragodana):

Am zis că daca tot dau banii, să iau ceva mai bun, mă gândeam că sunt mai multe avantaje la astea wet & dry că numai de astea dau pe site-urile mari laughing. Mersi pentru sfaturi și recomandări!

| Amethyst01 a răspuns:

Bună
1. Cu siguranță cel cu fir, bateria poate ceda la un moment dat
2. Nu are rost să-ți iei wet&dry, doar dacă ti-ar diminua durerea
Braun e firma buna, am avut un epilator de la ei(silk epil)si m-a tinut 8 ani cel putin.