| adinutza_7858 a întrebat:

A folosit cineva gazul(petrolul) sau usturoiul pe par? asta fiind inpotriva caderii parului se subintelege. daca da ce efecte ati obesrvat si dupa cat timp... a si inca ceva cum ati procedat. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt denis@ da petrol am folosit...mod de folosire:se aplica pe radacina parului...cu ajutorul unui tampon de vada va trebui sa stai asa 3-4 ore aaaa dupa ce te dai peste tot, va trebui sa iti masezi putin pielia capului, il lasi 3-4 min sa actioneze, acum cei mia tere:iti pui o punga pe cap, sa acoperi tot parul, te stlicla pe care am cumparato de fa farmacie scrie ca trebuie folosit de 1-2 ori pe saptamana in curs de 2-3 luni, asa te speli cu un sampon normal poti sa te speli de 2ori ca sa nu miroase asa de tare, nu stiu cum sa faci sa nu mergi cu miros de petrol la scoala tinind cont de faptul ca trebuie folosit de 2 ori pe saptamana succes!

| Chriss_5780 a răspuns:

Bună Adina.Eu am folosit gazul dar încă imi mai cade părul dar este mai strălucitor:X
Dacă nu mai vrei să îţi cadă părul există tratamente specifice... du-te la farmacie şi cere un astfel de tratamnent:X