| MarieBGossipGirl a întrebat:

Zineryt. Spuneti-mi va rog cine a folosit, cit timp si ce efecte a avut. Funda:* Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Asta m-a scapat pe mine definitiv de acnee.L-am folosit 3 luni si am scapat de cosuri...imi mai apar 2-3 in perioada aceea a lunii, dar asta e normal.
Trebuie doar sa respecti ce scrie pe prospect, adica sa te speli cu sapun de 3 ori pe zi inainte de folosire si ce mai spun ei acolo.

6 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

L-am folosit in urma cu 2 ani si nu am fost prea incantata. Dupa vreo 2 zile de folosire a trebuit sa merg inapoi la dermatolog pentru ca mi-a cauzat niste pete rosii, aspre pe fata. Dar apoi mi-a dat o crema si s-a rezolvat, insa nu pot zixe ca am avut rezultate fantastice. Cosurile dispar de la sine, iar zynerit-ul nu te ajuta cu semnele si cicatricile lasate de acnee. Daca totusi te decizi sa-l incerci NU o face fara parerea unui dermatolog happy

| stefanutza a răspuns:

Eu am folosit acest Zineryt, insa in ciuda tratamentului indelungat, toate cosurile au ramas la locul lor, eu NU IL RECOMAND, pentru ca mie nu mi-a facut bine de loc si nu merita sa dai bani in vant, pretul lui fiind de aproximativ 35 de lei.

| Light7376 a răspuns:

E foarte bun. Dupa cateva zile deja cosurile nu mai erau. Pentru mine este cel mai bun medicament impotriva cosurilor.winking

| ralucabalan2010 a răspuns:

Eu folosesc. Este foarte bun dar usuca foarte tare tenul. Adica daca il las peste noaspte dimineata tenul mi se decojeste. Usuca destul de repede cosurile. Dar in timp ce il folosesti nu trebuie sa te dai cu fond de ten si mai intai trebuie sa consulti un dermatolog.happy Rezultatele sunt in cam 1 saptamana. adica mie mi-au disparut cosurile in timpul asta.

| DeniisaDenii a răspuns:

Si eu am folosit Zineryt o perioada in care a mers foarte bine. Daca ai putine cosuri ai putea sa-l folosesti fara nici o problema pentru ca le va usca, dar daca ai acnee severa in nici un caz! O va agrava... Zinerytul usuca cosurile si de accea este indicat sa folosesti si o crema hidratanta pentru ca vei risca se ti se duca pilea. Te pup:*

| andreeaviviana a răspuns:

Eu am folosit Zineryt mult timp pentru ca am avut (inca am) acnee foarte severa. Din prima saptamana se vad rezultate, chiar bune! Dar sa te tii macar 2-3 luni de tratamet pentru a-ti trece de tot. Mie chiar mi-a trecut, dar mi-a aparut dupa ceva timp iar.Motivul? ALergie. si inca nu stiu la ce.

Merita zinerytul! te pup