Întrebare recomandată | Doris99 a întrebat:

Buna! As dori sa scap de celulita de pe picioare..insa nu stiu cum! Nu stiu ce metoda este mai eficienta, si as avea nevoie si de o metoda cat de cat rapida. Ma puteti ajuta? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Genoflexiuni, fandari, sari coarda. Ai grija la alimentatie, nu uita de cei 2l de apa zilnic. Poti folosi si o crema anticelulitica sau o lotiune de corp pe care sa o masezi cateva minute bune pe zonele respective.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gasesti creme pentru celulita

| Bondarel99 a răspuns:

Intr-un timp auzisem de o crema minune supliform, poti cauta pe net...dar cea mai buna metoda ramane masajul, cateva sedinte te-ar ajuta dar sa stii ca asta e o problema cu care se confrunta multe femei si e foarte greu sa rezolvi ceva, nu va disparea definitiv.

| cokko a răspuns:

Pai daca dispui de un buget mai maricel, du-te in vizita la un salon spa, exista si metode traditionale. pasta de hrean si chilii, e foarte eficient, crede-ma ca vara trecuta asa am scapat de celulita, in plus iti lasa picioarele foarte catifelate, in cazul in care ai iritatii, cosulete sau bubite, nu e indicat acest tratament!

| jokiss a răspuns:

Depinde de ce buget dispui. O metoda rapida ar fi saloanele de infrumusetare, tratamente cu lasere si alte chestii, masajele anticelulitice facute tot la salon... daca nu, gasesti pe net tot felul de metode de imbunatatire a aspectului picioarelor tale (bea cel putin 2 l de apa pe zi, mananca sanatos, elimina zaharul din alimentatie, masaje acasa, impachetari cu zat de cafea, sport)

| jokiss a răspuns:

Dar sa stii ca nu exista nicio metoda cu care sa scapi de celulita peste noapte.

| simonaelena64 a răspuns:

Sti cremele astea nu te ajuata dar daca alergi sau mergi pur si simplu sa vezi ca an la vara o sa scapi de celelulita de pe pisioare
sti vorba aia "mersul pe jos face piciorul frumos"