| deadeutsa a întrebat:

As vrea niste exercitii pentru slabit acasa. Am 13 ani, 1.63 si in jur de 55 de kg. Vreau sa dau jos macar 3-4 kg pana sa face vreme frumoasa afara, pentru ca mi se vede burta atunci cand port tricou.
Ma gandeam sa mananc si putin mai strict: painea numai prajita si mai putina mancare.
Credeti ca intr-o luna as putea slabi mai mult sau mai putin de 2 kg?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o vârstă care indică faptul că ești în perioada de creștere, greutatea pe care o ai este una mai mult decât foarte bună.
În concluzie, practică un sport de masă, hidratare și consum de fructe și legume cât mai proaspete.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Niciun medic nu-ți va recomanda să slăbești, indiferent de ramura medicală din care este.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC ( oricum, ai mai puţin decât greutatea ideală )!

Toate cele bune.

| diiiiiiiana a răspuns:

Eu am slabit cu dieta Dukan aproape 5 kg intr-o saptamana, insa este o dieta destul de grea. daca te intereseaza, cauta pe net dieta Dukan.