| biancutzabia14 a întrebat:

Buna as vrea sa fac un tricou larg in unul fara umar cum sa fac?laughing funda big grin

Răspuns Câştigător
| mcandr3y a răspuns:

Daca te referi la cel larg lasat de pe umeri tot ce trebuie sa faci este sa tai gulerul sau partea de la gat a tricoului (trebuie sa te incadrezi in spatiul dintre maneci dar sa lasi putin material intre maneca si gaura pe care o faci) si sa tragi de ea pentru a se mari putin si a arata mai bine! cu cat tai mai mult cu atat se lasa (logic) mai mult pe brate! apoi tai si tivul de jos al tricoului, si ale manecilor, le rasucesti ca la taietura gulerului si gata! sper ca ai inteles si te poti apca de lucru! daca nu exista o multime da tutoriale pe youtube din care te poti inspira! uite unul dintre ele http://www.youtube.com/watch?v=kP6smgH-8CM&feature=related

3 răspunsuri:
| viviana9647 a răspuns:

Dintr-un tricou mai larg poti face si asta : http://www.youtube.com/watch?v=oQxtVFC5fm8

| Gomez_Selena's_1992 a răspuns:

Pai de astea sunt destule de cumparat.laughingrolling on the floorlaughing ce intrebare..totusi daca vrei sa il faci tu foloseste ceva material, o foarfeca, ac si ata si apucate de lucru.laughing