| Toader_Andreea_1994 a întrebat:

Cum sa imi fac tricou larg cu un umar gol?

3 răspunsuri:
| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Salut.
Taie pur si simplu gulerul tricoului cu o foarfeca buna.
Succes!

| LollypopMe a răspuns:

Daca are manecile lungi, Taie-i o maneca. daca este cu maneca scurta, taie-i o maneca sau rulezi maneca! Funda?

| TinaDoll2022 a răspuns:

Vrei sa iti faci? Daca nu se gaseste pe acolo pe la tine, sau sunt foarte scumpe, sau nu doresti sa iti cumperi unul pentru ca ai de gand sa faci altceva cu banii atunci exista o cale de ati face acasa un tricou cu un umar gol.Deci incepem asa, ai nevoie de :

-un tricou cu o marime mai mare decat cea care o porti
-o foarfeca medie
-ac si ata de aceeasi culoare cu tricoul

Acum sa incepem... dupa ce ai calcat tricoul bine, ia foarfeca si taie maneca tricoului(una singura stanga sau dreapta pe care o vrei tu) nu o taia dreapta putin spre gulerul tricoului. Dupa ce ai trecut de faza asta taie si gulerul tricoului (acolo unde bagi gatul dunga aceea) astfel va fi putin mai decoltat. Dupa ce ai terimnat daca materialul este unul mai dificil poti sa ii faci un tiv dar nu s-ar vedea prea bine asa ca poti sa iei iar foarfeca si sa "ataci" putin tot ce ai taiat...astfel vei obtine un tricou trendy.Acum nu stiu sper sa iti iasa am facut asta o singura data si mi-a luat 5 ore sa ma gandesc cum sa fac si cand am terminat nu mi-a placut si asa am taiat si cealalta maneca a tricoului si uite asa am obtinut un maieuu laughing