| ingerasdulke15 a întrebat:

As vrea sa imi delocorez varfurile dar nu stiu cum, am auzit cu apa oxigenata dar am citit si zicea ceva de genu ca daca ti mult risti sa ramai fara par, or fi zvonuri sau nu? cu ce as putea sa imi ma decolorez mentionez ca am parul saten si as vrea ca varfurile sa mi le fac blonde happy oare mai trebuie sa ma si vopsesc dupa ce ma decolorez? cu ce as putea sa ma decolore?
Dau Funda! Mersii.

5 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Iti recomand decolorantul de la Lady's: http://ladys.ro/product_info.php?products_id=1755 O prietena l-a folosit pentru a-si decolora parul inainte de a se vopsi. Nu i-a provocat niciun fel de iritatii sau alte reactii alergice, in conditiile in care si-a decolorat intreg parul.
Cu cat varfurile sunt mai departe de pielea fetei, cu atat mai bine.
Decolorant mai poti gasi in marile centre comerciale. Cauta la Kaufland, Auchan, Carrefour.
O zi frumoasa iti doresc si...varfuri decolorate. :D

| Danzell a răspuns:

"varfurile"

ai putea incerca pentru inceput sa te duci la un salon si in timp ce iti face parul sa pui intrebari si sa furi meseria.

apa oxigenata e mai mult folosita industrial, pe post de dezinfectant.

eu de cate ori am fost la un salon/frizerie nu am prea vazut sa foloseasca apa oxigenata

| Danzell a răspuns:

"varfurile"

ai putea incerca pentru inceput sa te duci la un salon si in timp ce iti face parul sa pui intrebari si sa furi meseria.

apa oxigenata e mai mult folosita industrial, pe post de dezinfectant.

eu de cate ori am fost la un salon/frizerie nu am prea vazut sa foloseasca apa oxigenata

| Kasia a răspuns:

Apa oxigenata nu iti va decolora nimic.
incearca o vopsea cu pudra decoloranta in ea sau chiar decolorant.
daca vrei un blond inchis poti alege o simpla vopsea blonda(dar alege o nuanta cat mai deschisa).

| maria0129 a răspuns:

Cu pudra si oxidantbig grin... poti incerca oxidantul de 6, mi-am facut si eu zilele trecute cateva suvite...si am parul saten deschis big grin este ok culoarea. cauta pudra si oxidant de la kallos