| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

As vrea sa imi recomandati un bb/cc cream asa mai bunicel, Am tenul sensibil si uscat.

6 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Am incercat si sunt foarte multumita de :L'Oreal Nude BB Cream si Elmiplant CC Cream.

| dianabaumli a răspuns:

BB cream-urile de la Garnier sunt superbe. Eu le folosesc de ani intregi. Alege varianta pentru tenul tau. Exista foarte multe.happy

| ilinc a răspuns:

Hey! incearca-l pe cel de la NIvea, este foarte bun, l-am incercat si eu si este minunat.
http://www.nivea.ro/Produse/Ingrijirea-tenului/Tipul-produsului/bb-cream

in linkul de mai sus sunt 3 BB cream-uri intrucat eu nu stiu ce fel de ten ai tu(inchis/deschis), te-am lasat pe tine sa ti-l alegi pe cel potrivit. sper ca te-am ajutat

| Drc_Onutza_1994 a răspuns:

Incearca- l pe cel de la Loreal BB Cream.

| Dory444 a răspuns:

Bb cream de la Avon este foarte bun, dar daca ai pielea sensibila, curata ti fata cu un demachiant si cu o apa tonica, aplica o crema si apoi bb cream

| ÁnΌMŀŠ explică (pentru Dory444):

Folosesc produsele din gama Oxyance de la SensiBlu, sunt foarte bune, nu irita absolut deloc! Mai exact folosesc servetelele demachiante si apa termala, iar pentru hidratare aplic o crema de la Genera.