| maria_9179 a întrebat:

Buna,as vrea sa intreb fetele in special cum mi-ar recomanda sa ma machez daca am tenul gras. folosesc fond de ten matifiant pentru ten gras si inainte de aplicare o crema hidratanta insa daca folosesc si pudra incepe sa mi se cojasca pielea...si sa arate inestetic.ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| pixie17 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Aici vei gasi raspunsul la intrebare.Ai putea sa mai folosesti si putin tus/creion, gloss/ruj, rimel...

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

In primul rand, cred ca ar trebui sa iti schimbi fondul de ten. Pentru tenul gras, fondul de ten potrivit este cel fara ulei, tip pudra, compact sau cremos, iar inainte aplici acea crema pe care o ai tu. In rest, foloseste farduri de pleoape care nu sunt cremoase sau lichide, aplicand mai intai un primer ca sa reziste mai mult, mascara daca este nevoie si un gloss sau ruj. Seara, nu uita sa te demachiezi. Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| lovelystory2 a răspuns:

Maria,daca ai ten gras ia un simpluluciu de buze si un pic de rimel si date.cucccccccccccccccccccccces