| 000M1ha3la a întrebat:

Mi se crapa foarte tare pielea tenului atunci cand ma dau cu fond de ten sau chiar si cu crema. Orice as face imi crapa foarte tare si este foarte inestetic.Ce as putea sa fac? Ar trebui sa aplic ceva inainte de fondul de ten, sau ce remediu sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Ironicnαme a răspuns:

Nu mai te da cu fond de ten în fiecare zi, tenul tău a ajuns la o limită! Nu crezi? Încearcă să foloseşti o cremă de la Nivea: se numeşte Nivea Soft http://www.lauraana.com/wp-content/uploads/2012/02/DSCN4582.jpg şi costă în jur de 10-20 lei. (Cel puţin eu atât am dat pe ea. ), o să ai o faţă fresh, dar încearcă până la Crăciun/Revelion să nu mai foloseşti fondul de ten! Îţi afectează faţa, tu nu ţi-ai lăsat porii să respire, asta a fost problema. :( Dar o să-ţi treacă! Sau poţi folosi cremă de gălbenele! Se găseşte în orice farmacie!

3 răspunsuri:
| Denisuca21 a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten o vreme si da te cu crema de galbenele regulat, in fiecare zi!

| ParisulTau a răspuns:

Ai tenul uscat. Cumparati o crema foarte hidratanta pentru ten. Si eu am tenul uscat si ma impac foarte bine cu nivea. Daca ai tenul uscat, da este indicat sa ai o baza inainte de fond de ten, crema in cazul tau. Eu ma dau cu crema mereu inainte de fond de ten, si se intinde foarte bine.

| Teomari a răspuns:

Deci este recomandat sa aplici o baza inainte sa-ti faci machiajul tu ai un ten foarte uscat iar fondul de ten ti-l usuca si mai tare..foloseste o crema hidratanta care se poate folosi si ca baza de machiaj...si eu am aceeasi problema dar daca te dai cu o crema foarte buna care sa-ti hidrateze bine fata e perfect... sper ca te-am ajutat :* :* :*