| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... doresc sa cumpar un fond de ten bun cu acoperire medie-mare dar fara sa imi incarce tenul si sa il simt pe fata. Vreau un fond de ten soft matifiant si cu o gama larga de culori( nu folosesc pudra, conturing etc pentru al mai inchide, vreau sa il folosesc doar pe el). Mentionez ca am tip de ten mixt( zona T grasa si in rest uscata, dupa ce imi spal tenul cam toata fata pentru aproximativ o ora este uscata), deci fondul de ten sa nu imi usuce si mai rau tenul( folosesc crema hidratanta si primer inainte). Nu conteaza pretul fondului de ten dar as dori o parere de la cei care au folosit acel fond de ten. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Popescu_Adriana_1993 a răspuns:

Mie astea doua imi plac foarte mult si nu ususca tenul. Pe zona uscata poti aplica o crema hidratanta inainte de fdt. :)
https://www.youtube.com/watch?v=pmNQdOBpIl0

| CrinaAle a răspuns:

Buna! Eu folosesc in acest moment fondul de ten de la Fenty Beauty. Și eu am același tip de ten, uscat cu tendințe de îngrășare și țin sa te anunț ca nu am nicio problema cu acesta. Conține pudra deci ma gândesc ca îl poți purta linistita pe timp de zi fără nimic pentru al fixa. Eu una îl fixez cu putina putina pudra pentru a nu îmi pata toate hainele. Este destul de scump (156 de lei parca) dar merita după părerea mea. Are 40 de nuanțe, poate mai multe dacă nu ma înșel. Deci sigur îți vei gasi nuanță potrivită. Eu una îl folosesc și combinat cu un alt fond de ten pentru al mai Închide (am primit de curând unul și nu este nuanța mea), dar l-am folosit și singur și este super. Sper ca te-am ajutat? Ah, și dacă te hotărăști și îl achiziționezi, îți sugerez sa mergi in Sephora și sa îl încerci pentru ca sunt o grămada de nuanțe.