| lovenudecolours a întrebat:

URGENT va rog!

Buna
Ce parere aveti de gelurile Sina? Am cumparat de la eMAG un kit si am incercat sa exersez Intai imping cuticulele, pilesc unghia, sablon, primer si il las sa se usuce la aer, gel de constructie Sina strat nici gros nici subtire, uscare, al.doilea strat de gel nici gros nici subtire, uscare, gel.colorat (si eventuale modele) in mai multe straturi, uscate pe rand si top coat cu uscare la lampa uv tot Sina. Dupa aproape o saptamana se dezlipesc de la cuticule sau sare gelul, ori se crapa.
Fac eu greseli la aplicare? Am citit ca gelurile sunt de calitate medie... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Alexandra_2612 a răspuns:

Buna! Da, într-adevăr, gelurile Sina sunt de o calitate destul de scăzută și provoacă alergii in majoritatea cazurilor. Nu rezista foarte mult acest gel pe unghie, nu poți face apex pentru ca nu are vascozitatea corespunzătoare. Încearcă alte Geluri la un preț mai bun(nu foarte mult), cu siguranța te vor ajuta și poți exersa mult mai bine cu ele. Bafta!

| lovenudecolours explică (pentru Alexandra_2612):

Care ar fi cele mai bune si de unde as putea sa le iau? Prefer un magazin propriu zis, nu online...
Eu am mai avut unghiile facute cu gel Sina, mi le facuse o fata care facea un curs si au tinut 2 saptamani si ceva, dar au inceput sa se dezlipeasca si le am dat jos.

| lovenudecolours explică (pentru lovenudecolours):

Nu stiu. am cateva persoane care vor sa le fac si lor unghiile cu gel. Dar daca se intampla tot asa mai bine le spun sa o lase balta pana gasesc unul bun.

| Alexandra_2612 a răspuns (pentru lovenudecolours):

Sinceră sa fiu, eu la început foloseam gelurile CCN. Sunt la un preț foarte bun și pentru început sunt bune. Caută in magazine unde crezi ca au produse pentru unghii.

| lovenudecolours explică (pentru Alexandra_2612):

Ma gandeam la base one sincer dar nici nu stiu ce sa mai spun. sa fie din cauza top coat ului? Am citit pe net tot felul de comentarii si pareri si multe seamana. Mi am facut unghiile cu gel singura luni si miercuri mi s-a exfoliat pur si simplu una, ieri am mai dat doua jos si acum vreo 10 minute inca una. cuticulele nu le am atins ca sa prinda aer si ce se exfoliaza e destul de tare. am citit si ca cel de la CNN e destul de prost si se crapa. Poate nu fac curba C (sper ca m-am exprimat ok) bine. sunt asa multe variante si imi e si rusine sa le mai chem pe fetele alea... sad

| Alexandra_2612 a răspuns (pentru lovenudecolours):

Eu ți-am spus părerea mea despre CCN pentru ca am folosit ceva timp aceasta marca și am fost mulțumită. Nu știu ce spun alte persoane, părerile sunt împărțite. Probabil prind aer pentru ca nu Pregătești bine unghia. Pileste unghia naturală, sa dispară luciul și deprafuieste bine! Eu îmi pun doar mie unghii și folosesc Geluri de la base one si gelaxyo.

| lovenudecolours explică (pentru Alexandra_2612):

Multumesc mult pentru sfaturi! Voi incerca si un gel de constructie 3 in 1 de la base one si voi incerca sa mai exersez

7 răspunsuri:
| Xdefaultproblem a răspuns:

1.gelurile sina sunt cele mai proaste si dau niste alergii foarte urate
2. daca sare gelul sunt mai multe variante ori ai pus gel peste cuticula si prinde aer, ori nu ai pregatit cum trebuie unghia, ori nu ai sigilat cum trebuie