| alexutzaa_1567 a întrebat:

as vrea sa ma angras am 14 ani 154 cm si 40 kg ce sfaturi imi recomandati macar 5 kg sa ma mai angras, mananc mult dar tot nu ma angras

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport și o alimentație echilibrată, cât mai sănătoasă.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Mananca salata, legume, fructe si lactate si bea multaaa apa daca poti sa faci si sport e si mai bine

| Angiutssa a răspuns:

Nu te mai chinui.Mananca sanatos, fa sport, trebuie sa duci un regim de viata sanatos.Multe fete si-ar dori sa fie slabe.Profita de ceea ce ai(sau mai bine zis ceea ce n-ai). Sanatate!

| Malasuerte94 a răspuns:

Bea bere in fiecare ziiwinking(nu exagerat)

| Any_2336 a răspuns:

In nici un caz mancare fastfood nu toti se ingrasa de la ea, asa ca nu spuneti asta caci doar va distrugeti ficatul.In primul rand trebuie neaparat sa existe 3 mese pe zi. Mic dejun, pranz si cina, + cele 2-3 gustari. Mic dejun: mananca un sandwich si o cana de ceai sau lapte ( cum preferi). La scoala pachet: covrigi, produse de patiserie sau un sandwich, in nici un caz pufuleti sau chipsuri caci acestea se "topesc" rapid.la pranz, fel 1 ciorba, supa. fel 2 friptura sau depinde ce gatesc parintii. Trebuie NEAPARAT 2 feluri, daca mai incape si un desert, ex o inghetata, un iaurt, o prajitura, o placinta, etc. Apoi te odihnesti cel putin 30 min. Dupa ce-ti faci temele, poti manca ceva usor, precum ceva dulce. Seara pe la 7-8, friptura sau ceva light. Inainte de culcare poti termina ziua cum ai inceput-o: cu o cana de ceai sau lapte, o ciocolata calda... etc. P.S e foarte important sa mananci zilnic la aceleasi ore. dimineata la 7 la amiaza la 15 seara la 7-8 depinde cum ai tu program... Nu trebuie sa mananci mult si gras. Mananci organizat, diversificat, la aceleasi ore zilnic. Crede-ma eu am pus in doua saptamani 4-5 kg. Bafta.

| ant1 a răspuns:

Fa sport. De la mancat nu o sa te ingrasi.

| Marina1000 a răspuns:

Ia vitamine happy

| Nitrosimous a răspuns:

Proteinele de la farmacie e cea mai buna solutie...am nimerit si eu in asa probleme )) ia seama sa nu consumi multe ca am trebuit si sa slabesk putin )) succes

| Kryss12 a răspuns:

Singurul sfat pentru ingrasat este sa mananci, alt sfat nu amkiss