| Skumpkatine a întrebat:

As vrea sa ma pensez! Ce credeti e bine? Te doare? De la ce varsta ai voie?(FUNDA+VOT)HElpppppppp!

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu nu stiu daca e corect sa ne luam dupa teoria "de la ce varsta ai voie" ci atunci cand e nevoie.Eu de exemplu pana la 19 ani nu am avut nevoie de pensat.

| diana_6879 a răspuns:

E bine de ce nu. poti sa te pensezi la ce varsta vrei tu. prin pensat te faci mai frumoasa, mai feminina si ii vei da o forma fetei si chipuului. de durut nu stiu daca doare dar daca te duci la salon cu siguranta nu o sa te doara. daca faci acasa da-i intai o forma care ti-ai dorio si fa-o cu creionul de ochi imprejurul sprancenei adica forma care o doresti. dupa aia da cu putin spirt si vei vedea ca te va durea mai putin. apoi da-te cu o crema calmanta. vezi sa iti iei firele de la radacina altfel s-ar putea sa iese urat adica sa nu iei de la coltul firului tragi de la radacina. multa bafta sper sa iti iasa ff bine si sa intelegi ce vreau eu sa zic. bafta multa. funda?

| lightblueC a răspuns:

E bine sa te pensezi cand crezi tu ca ai nevoie. Eu ma pensez de la 13 ani, iar majoriatatea prietenelor mele tot de la aceasta varsta au inceput. Firicelele de par dintre sprancene nu dor deloc cand sunt trase, nici cele de deasupra. Doar cele de dedesuptul sprancenelor pot spune ca dor putin. Dar e o durere suportabila! Ca o piscatura. Sa zicem ca daca te-ar durea, n-ar tine mai mult de o secundawinking

| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Nu exista o varstahee hee poti sa te pensezi si la 8 ani daca le ai foarte groasesmughee hee doare usurel da' cred ca o sa suprtismug vezi sa nu le faci prea subtiri x_X pentru ca o sa arati gen ca esti mirata mereuoh go on rolling on the floor BAFTAA:X

| ćůρĸåćåĸę a răspuns:

La incepot o sa te doara pana te obisnuiesti.Da, e bine daca ai talent, caci daca nu exista foi cu model.Iti pai modelul pe spranceana si te pensezi dupa el.Si nu exista o varsta anume de la care poti incepe...Incepi cand simti tu ca ai nevoiehappyFunda?

| pisoyas1mik a răspuns:

Buna da nu stiu dc sa nu fie bine sa te pensezi varsta nu stiu dar eu acum la 16 ani m-am pensat pentru ca nu a fost nevoie dar o pr de-a mea la 12 ani sa pensat deci nu cred ca e vreo problema de durut doare dar putin ca na pentru prima oara asa ewinkingSper ca te-am ajutat