| crystinascumpik a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa ma pensez, credeti ca e bine de la varsta asta sau ar trebui sa mai astept? Va rog ajutati-ma cu un raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai o varsta ca sa te penseziwinking
Esti destul de marehappy
Iti recomand sa mergi prima oara la un salon unde te va pensa cum trebuihappy
Iti va da o forma potrivita dupa care te poti pensa tu dupa forma care o face cosmeticiana
Cumpara o penseta buna!
:*

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

E bine, insa va trebui sa o faci mai mereu de acum inainte odata ce te vei apuca. Iti recomand sa mergi la o cosmeticiana care se pricepe pentru a-ti da forma de inceput si in nicun caz sa nu te faci singura sau sa o lasi pe nu stiu ce colega, care a citit vreun articol si,, crede" ca se pricepe, caci risti sa arati caraghios. Plus ca unele fire odata pensate pot sa nu mai creasca niciodata, asa ca e bine sa apelezi la un profesionist. Eu m-am epilat la salon de cateva ori, apoi odata ce am avut forma, am inceput sa ma fac singura, insa abia dupa ce am primit niste sfaturi extrem de folositoare de la cineva care chiar se pricepea.

Multa bafta!

| wolder a răspuns:

Daca ai multe fire iesite in evidenta ori aporape ai o singura spranceana ar fi cazul sa te pensezi
daca nu... mai asteaptabig grin

| Oanna_3541 a răspuns:

Cum vrei e decizia ta dar cand o sa inbatranesti o sa ai sprancenele firele alea pufose o sa fie niste tepi! Sper ca ti-am fost de folos!

| LittleCoco a răspuns:

Pensatul nu e mare lucru. numai ca trebuie sa fii sigura ca ai timp la fiecare 3-4 zile sa tot stai sa ti le faci..Depinde si de cat de groase sunt, sau de forma lor.Cum am mai zis, nu e mare lucru ^_^