| didu194 a întrebat:

Buna!
As vrea sa ma vopsesc si eu, dar nu stiu ce nuanta.
Mentionez ca am parul saten inchis si cret, lung pana la umeri, dar nu stiu ce nuanta de vopsea si de la ce firma. ( va rog sa imi spuneti si pretul)
Tenul este deschis si am ochii verzi
Astept cat mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| adellinas a răspuns:

Daca vrei o nunata mai deschisa fara sa-ti decolorezi parul incearca vopseaua brillinace de la pallete costa aproximativ 20 de ron cutia te si vopseste si decoloreaza cu cateva tonuri, daca vrei ceva asemanator cu nunata ta sau mai inchis incearca vopseaua loreal casting (e fara amoniac ) tine si foarte mult pe par si nici nu-l degradeaza. Este pacat sa te faci o culoare mai inchisa cu vopsea permanent apoi mai incolo vei vrea sa revi la culoarea ta naturala sau sa te faci mai deschis si singura solutie va fi tunsul sau decapajul asa ca alege o vopsea fara amoniac. bafta!

6 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ti-ar sta bine bruneta:d
Eu am parul la fel ca tine si asa vreau sa ma facbig grin
Dar nu cred ca o sa dau cu vopsea, ci cu nuantator.Am auzit ca nu e asa toxic pentru par.
Am incercat si cu vopsea din henna, dar nu a prins bine deloc.nu se vedea nicio diferenta.

| zuzumic a răspuns:

Ar prinde bine niste suvite blonde subtiri combinate cu niste suvite visinii arata superb pe parul cret eu am avut

| LoLo_9163 a răspuns:

Incearca saten deschis spre blondwinking! E o noanta foarte draguta!

| Zero a răspuns:

Uite parerea mea ar fi sa te faci un saten spre blond mai ales daca ai parul cret happy daca culoarea pieli e mai inchisa te faci un castanui cu reflexe de negru sau castaniu mai inchis big grin si cauta de la palete sau garnier cele mai bune big grin, pup oricum parerea mea e ca tot frumy o sa fi oricum te-ai face pup kiss

| georgianaelena12 a răspuns:

Eu cred ca ti-ar sta bine roscata cunosc pe cineva si ii sta foarte misto mai laes ca ai parul ala cret.Marca Brillance e foarte buna se face mama si ii straluceste parul. PUP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc ca indiferent de nuanta pe care o vei alege sa optezi pentru o vopsea de la kallos.snt grozave, mult mai putin chimice fata de cele obisnuite, ceea ce inseamna ca parul iti va fi mult mai putin afectat. dc esti bucuresteanca vei gasi in auchan titan reprezentanta kallos.ieftin si bun! succeshappy!