| RalluMrr a întrebat:

Buna!
As vrea sa ma vopsesc cu nuntaror, dar nu stiu ce culoare.
Am parul saten deschis, ochii verzi, iar tenul este foarte deschis.
Help big grin?

Dau funda :*!

Răspuns Câştigător
| kitana a răspuns:

Eu cred ca ti-ar prinde foarte bine si o nuanta de roscat tocmai pentru ca ai tenul deschis iar rosul merge foarte bine cu verdele(culoarea ochilor tai)fiind culori complementare.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca o nuanta de ciocolatiu te-ar prinde bine

| AikkoxD a răspuns:

Ochi verzi + ten deschis = roşcat neapărat.
Şi lasă nuanţatorul, că îţi distrugi părul. La fel ca şi vopseaua permanentă. + că e şi scump.
Te duci la farmacie şi îţi cumperi roşu castelani. E o sticluţă de 25/50 ml, depinde, care costă 5-6 lei. Şi se curăţă la câteva spălări. Nu dăunează deloc părului.

| afrodita3333 a răspuns (pentru AikkoxD):

Nuanţatorul nu e scump si este mai putin daunator ca vopseau, deci nu strica parul si se duce dupa cateva spalari...deci permite-mi sa te contrazicwinking

| AikkoxD a răspuns (pentru afrodita3333):

Mă refer că e mai scump decât roşu castelani.
Ştii tu din surse sigure că nu arde părul? Eu, cel puţin, am experienţă în domeniu.

| RalluMrr explică (pentru AikkoxD):

Multumesc!

| lahme a răspuns:

Cred ca te-ar prinde un blond inchis. Si roscat e bine, dar nu prea aprins (ca e ciudat), poate o nuanta spre prortocaliu sau doar sa dai reflexe roscate parului tau.

| Mona11 a răspuns:

Ai putea sa incerci un blond sau un rosu dar cu tenta putin galbuie

| deeiutza1234 a răspuns:

Realizeaza un photoshop cu mai multe peruci si vezi ce ti se potriveste, eu am parul saten si ochii verzi dar inainte aveam suvite blonde, am fost si bruneta dar paream matura! E alegerea ta!

| RalluMrr explică (pentru deeiutza1234):

Nu-mi merge PhotoShop-ul in PC big grin.