| bulinutzalover a întrebat:

Buna ! Am si eu o intrebare...tenul meu este intr-o nuanta rece sau calda?Pe internet spune ca daca ai ochii verzi sau albastri, tenul deschis la culoare, te bronzezi greu si venele de la incheietura mainii sunt albastre si te prinde bine culoarea alb atunci ai tenul rece. Daca, dimpotriva, ai ochii caprui, tenul galben, masliniu sau mai inchis, te bronzezi usor, venele sunt verzi si te prinde culoarea crem, ai tenul cald. Eu am ochii caprui cu putin verde, dar tenul deschis, ma bronzez usor,dar am venele parca mai albastruie si ma prinde cremul. Am parul saten si pana pe la 10 ani am fost blonda. As vrea sa ma vopsesc si stiu ca aflarea nuantei tenului e absolut necesara. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| BlueDog a răspuns:

Si eu am aceeasi nuanta la ten. Ai o culoare rece. Te poti vopsi cu un saten, maro inchis, blond, sau chiar maro-roscat. Pe mine cel mai bine ma prinde castaniul deschis cu varfurile de la par putin decolorate spre blond.

| bulinutzalover explică (pentru BlueDog):

Ai fost vreodata blonda? Daca da, ce nuanta de blond te a prins mai bine?(blond auriu, blond cenusiu, blond grizonat, blond alama etc)

| BlueDog a răspuns (pentru bulinutzalover):

Un fel de blond spicul graului.