| TAnonim a întrebat:

Bună, as vrea sa merg sa fiu ucenic la un salon de coafor, dar nu stiu cum sa procedez. Ma puteti ajuta cu niste detalii despre cum ar trebui să mă comport sau ce ar trebui să fac atunci când merg la un salon pentru a fi un ucenic.( ce ar trebui să zic sau ce acte sa iau cu mine. Merci)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ai buletinul, un act de studii în domeniu, cauți persoana potrivită (șefa, patroana) cu care să discuți și-i explici frumos ce dorești să faci.

| unvecin a răspuns:

Nu cred că e o rețetă. Te adaptezi... Mergi și discuți cu omul, spui cine ești și ce vrei. Dar vezi să vorbești când e atent la tine, altfel va trebui să repeți sau o să primești un răspuns Nu... ca să poată să-și vadă de treabă mai departe. big grin