| TAnonim a întrebat:

Dupa ce termin o scoala profesionala pentru coafor, frizerie etc trebuie sa devin ucenic imi puteti spune cum, si ce intrebari ar trebui sa pun pentru a fi un ucenic intr-un salon. Puteti sa imi povestiti putin din experientele voastre?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Ca viitor ucenic, vei începe în primul rând de jos, de la mătură. Apoi, privești cum lucrează cei cu experiență, furi meseria. Cu cât pui mai multe întrebări, dai impresia că nu ești sigur pe ceea ce faci. O întrebare pui, doar dacă nu ai altă soluție. Taci, asculți și furi o meserie. Ești modest cu laudele de sine, începi cu ceva ușor și pe parcurs crești gradul de dificultate.
Chiar dacă nu îți convine locul de muncă, încearcă să reziști, ca să poți fura meserie, ca atunci când vrei să pleci să ai bagaj de cunoștințe format.
Succes!